В.о. прокурора Тернопільської області О. Галицький: нове обличчя зі старими звичками
Нещодавно в Україні пройшла чергова хвиля цілого ряду нових призначень прокурорів та їх замів у регіонах.
Тернопільщина в цьому плані не виключення, адже в тут місцеві активісти наполягали на звільненнях всіх посадових осіб пов’язаних з попередньою владою. Проте, українським реаліям притаманно, що на зміну одним особам прийшли інші, а зміни так і не відбулися. Адже вбудовуватися в таку зручну і добре налагоджену систему заманливо і легко.
З 1 квітня 2015 року тимчасово виконує обов’язки прокурора Тернопільської області заступник прокурора області Галицький Олег Васильович. Його прокурорська карʼєра стартувала в 2000 році. Від посади помічника прокурора Кременецького і Збаразького районів Олег Галицький дійшов до свого сьогоднішнього відповідального поста.
Нагадаємо, що О. Галицький був заступником скандально звільненого Ю. Гулкевича, який, як відомо, на посаду в обласній прокуратурі потрапив завдяки протекції “свободівського” прокурора Махніцького.
Надзвичайно цікава справа – вивчати декларації про доходи тернопільських прокурорів. За 2014 рік Олег Галицький заробив цілих 143 тисячи гривень. Проте на скромну прокурорську зарплату йому вдалося збудувати будиночок майже в 200 квадратів та придбати дві земельні ділянки 890 кв. м. і 800 кв. м. Проте, згідно з декларацією в Галицького немає автомобіля, тому мабуть зі свого приватного будиночка до робочого місця і.о. прокурора дістається міським транспортом. Шкода, що сусіди не можуть пригадати щоб бачили його на зупинці.
Отже, і.о. прокурора області судячи з декларації є чесним і бідним. Але невгамовні активісти знайши чорні плями. Тут і кришування бізнесу, і неодноразові випадки спускання на гальмах кримінальних справ, намагання приховати факти встановлення досудовим слідством фактів вчинення злочинів. За повідомленням громадського активу Тернопільщини, є інформація і про хабарі за порушення кримінальних справ прокуратурою.
Що вже казати про кількість порушень за часів прокурора Ю. Гулкевича. Чи хто небудь вірить в те, що все це відбувалося без відома зампрокурора О. Галицького? Адже будь-які неадекватні дії в резонансному кримінальному провадженні не можуть вчинятись прокурорами без вказівки вищестоящого. І взагалі, в такій системі нема іншого виходу окрім як вбудуватися в неї. Працювати в державній структурі не будучи корупціонером дуже важко.
На жаль, ці та багато інших фактів свідчать про те, що на сьогодні прокуратура зберігає свій статус самого корупційного органу в правоохоронній системі України. Вона як і раніше намагається приховати злочини податківців, прокурорів та суддів наслідком яких стало завдання Державі збитків на мільйони гривень. В прокуратурі найнижчий рівень притягнутих до кримінальної відповідальності за вчинення посадових правопорушень працівників.
Що ж стосується справ пересічних громадян, то тут часто густо демонструється байдужість і бездіяльність. Але бездіяльність посадових осіб — це теж злочин. За який, сподіваємося, рано чи пізно, настане покарання.