ОРД: Прокурор Калiфiцький розповiдає про права людини — ГПУ

12Фев - by kevin - 0 - In Новости Политика Украина

Головною ідеєю вдосконалення вітчизняного законодавства в сфері дотримання прав людини, сьогодні, є гуманізація, тобто прагнення до максимально повного втілення  принципу гуманізму. Важливим досягненням в цьому напрямі можна вважати прийняття нового Кримінального процесуального кодексу України, перша річниця застосування якого припала на жовтень 2013 року. Це було, зокрема, відзначено на Міжнародній науково-практичній конференції «Кримінальний процесуальний кодекс України: практика застосування та перспективи розвитку» приуроченій до цієї події. Зарубіжні експерти відзначили, що не дивлячись на існування певних проблем на шляху імплементації, новий КПК сприяв гуманізації кримінального процесу й наблизив Україну до європейських стандартів.

Продовжується співпраця в рамках Планів дій України і Ради Європи, на цьому наголосив заступник Генерального прокурора України Г. Середа на зустрічі із представниками Ради Європи, що відбулася 10 лютого 2014 року у Генеральній прокуратурі України. В контексті проведення судово-правової реформи, це відображається, в першу чергу, в експертній підтримці європейськими експертами законотворчого процесу В Україні, оскільки  надзвичайно важливим залишається доведення процесуальних гарантій до повної відповідності міжнародно-правовим стандартам захисту прав і свобод людини.

Як зазначає начальник Головного слідчого управління ГПУ О. Каліфіцький масштабні внутрішні перетворення не можуть сьогодні здійснюватися без з урахуванням загальної тенденції розвитку процессуально-правових інститутів країн розвиненої демократії. Крім того, особливої уваги потребує проведення державою діяльності, яка б забезпечувала високу ефективність попереджувальної роботи в сфері боротьби зі злочинністю. В Україні, на жаль, методи культурно-виховного характеру практично не мають відповідного впливу. Отже, сьогодні, серед іншого, дуже важливим є проблема пошуку та вироблення органами держави, із залученням до цієї роботи наукових структур та громадських організацій, нових форм правових, економічних і соціально-культурних заходів, які відображатимуть національгу стратегію боротьби зі злочинністю, зазначив О. Каліфіцький.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *